trawialnia-eu-logotyp
Usługi

Odtłuszczanie,
trawienie i pasywacja

Wyjazdowa
W trawialni
Produkty dobrej jakości potrzebują warunków podwyższonej czystości. Zadbanie o odpowiednią jakość może przełożyć się na zwiększenie sprzedaży. Możesz zarabiać więcej, jeśli zadbasz o czystość. A my Ci w tym pomożemy!

W tym celu stworzyliśmy kompleksową usługę czyszczenia, trawienia i pasywacji stali nierdzewnej.

Usługę wykonujemy zarówno w naszej trawialni jak i w usłudze dojazdowej - na miejscu u Ciebie.

Czyścimy:

Zborniki
Cysterny
Elementy konstrukcyjne
Urządzenia procesowe ze stali kwasoodpornej

Dopracowane i bezpieczne
procedury to podstawa
naszej pracy

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości usługach, możesz nam zaufać.
Zarówno w Trawialnia.eu jak i u Ciebie w zakładzie, nasi specjaliści działają stricte według wyśrubowanych procedur i norm, zgodnie z ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz ISO 45001:2018.

 

Proces, który usuwa zanieczyszczenia i przywraca odpowiednią ochronę stali nierdzewnej

Cały proces może wydawać się trudny i skomplikowany lecz nie musisz się martwić o jego przebieg. W jego skład wchodzi odtłuszczanie, trawienie i pasywacja stali nierdzewnej. Nasz wykwalifikowany zespół zadba o to by cała procedura została zrealizowana jak najszybciej i najsprawniej. Bogate doświadczenie sprawia, że tego typu zlecenia mamy opanowane do perfekcji.

 

1. Odtłuszczanie

To proces, który przygotowuje elementy stalowe do dalszej obróbki. Upewniamy się, że nie ma na nich tłuszczu, który mógłby zakłócić cały proces. Podczas usługi odtłuszczania stosujemy wyłącznie sprawdzone środki chemiczne i dbamy o ich bezpieczną utylizację. Samodzielne wykonanie tej czynności byłoby wymagającym zajęciem. Zatem nasz zespół zadba za Ciebie o odpowiednie odtłuszczenie powierzchni.

2. Trawienie

To kolejny etap naszych działań. Proces trawienia chemicznego polega na usuwaniu powierzchniowej warstwy metalu z produktów korozji, tlenków, rdzy, zgorzeliny - wszędzie tam gdzie została zmniejszona zawartość chromu na powierzchni stali.

3. Pasywacja

To wytworzenie warstwy ochronnej stali nierdzewnej, wtedy to na powierzchni powstaje cienka warstwa tlenku chromu. Powstała warstwa to podstawowa ochrona przed czynnikami zewnętrznymi i korozją.

4. Płukanie końcowe

Po zakończonej procedurze płuczemy powierzchnię zimną wodą pod ciśnieniem. Dbamy o to, aby pozbyć się wszystkich chemicznych pozostałości.

5. Kontrola

Na koniec przeprowadzamy zawsze kontrole. Przede wszystkim sprawdzamy pH i czystość wizualną. Powierzchni powinna sprawiać wrażenie czystej i bez skaz. Poza tym wykonujemy test „białej szmatki”. Jeśli na białym włókninie z acetonem nie ma zabrudzeń - proces można uznać za zakończony.

Właściwa kontrola daje Ci pewność, że wszystkie chemiczne substancje zostały usunięte. Możesz spokojnie wprowadzać produkty i korzystać z idealnie czystości.

Czego Ty potrzebujesz?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Skontaktuj się z nami i powiedz, jak możemy Ci pomóc. Podczas rozmowy ustalimy, jakiej dokładnie usługi potrzebujesz, czy odbędzie się ona u nas w trawialni czy w Twoim zakładzie.

Zadbamy o Twój komfort, bezpieczeństwo pracowników i damy Ci pewność absolutnej czystości.

To już najwyższy czas!
Skontkatuj się z nami

Wspólnie zadbamy o Twój zakład i bezpieczeństwo produkcji.
Skontaktuj się
O firmieStrefa wiedzyKariera
Copyright © 2023 Chimimeca Polska Sp z o.o