Trawialnia.eu - lider rynku w zakresie trawienia i pasywacji stali nierdzewnych | 20 lat na rynku!
Język / Language

O nas

Pomożemy Ci zwiększyć produkcję i marże dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu oraz oczyszczeniu
elementów i konstrukcji metalowych.

W ciągu 20 lat wypracowaliśmy perfekcyjne procedury zabezpieczenia i czyszczenia elementów oraz konstrukcji stalowych

Dzięki temu nasi klienci nie muszą robić prawie nic, bo my się wszystkim zajmiemy.

Dołącz do naszej społeczności i zobacz, co słychać w naszym zespole

Dołącz do naszej społeczności i zobacz, co słychać w naszym zespole

1 week ago

Trawialnia.eu
Jak nowe ✨Pozwól nam zadbać o twój zakład i zabezpieczyć elementy stalowe! ⚙️👉🏻 Zapraszamy do kontaktu: tel:+48324508622 biuro@trawialnia.eu ... See MoreSee Less

2 weeks ago

Trawialnia.eu
Obchodzimy dziś Święto Pracy! 💼 Z tej okazji chcemy serdecznie podziękować naszym pracownikom, za sumienną pracę, którą wkładają w rozwój firmy, a także naszym klientom, za zaufanie nam 🫱🏻‍🫲🏼 1 maja, pomimo swojej nazwy, to dzień, w którym nie pracujemy, dlatego zespół Trawialnia.eu życzy udanej przerwy majowej! ⛱️ ... See MoreSee Less

3 weeks ago

Trawialnia.eu
Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Ziemii 🌍 Jednak my staramy się obchodzić go w każdy dzień roku, bo dbanie o środowisko to nasza świadomość życia 🌱 Dzięki spełnianiu surowych standardów określonych przez ISO 14001:2015, możemy zapewnić naszym klientom, że nasze produkty i usługi są wytwarzane z poszanowaniem naszej planety. Dowiedz się jak jeszcze troszczymy się o Ziemię 💚#trawialnia #dzienziemii #ochronasrodowiska ... See MoreSee Less
Opinie

Jakie usługi oferujemy?

Usługi w naszej trawialni jak i usługi wyjazdowe, bezpośrednio w Twoim zakładzie.
Wszystkie usługi wykonujemy tak, aby zminimalizować przestoje na liniach produkcyjnych oraz zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla Twojego zakładu, pracowników i klientów.

Korzystamy z wiedzy najlepszych specjalistów

Nasza wiedza i know-how to połączenie doświadczenia, praktyki oraz wiedzy specjalistów z dziedziny chemii. Współpracujemy z politechnikami i specjalistami światowej klasy, aby zapewnić najlepsze i skuteczne efekty naszych działań.

Długoletnie doświadczenie zaowocowało szeroką gamą produktów do czyszczenia, trawienia i pasywacji stali nierdzewnych, aluminium i tytanu.

Nasza oferta dostosowana jest do potrzeb zarówno mniejszych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Poznaj naszą kadrę

Joanna Idzikowska

Dyrektor Zarządzający

Krystian Idzikowski

Dyrektor Techniczny

Szymon Konofalski

Dyrektor Produkcji

Joanna Idzikowska

Dyrektor Zarządzający

Krystian Idzikowski

Dyrektor Techniczny

Szymon Konofalski

Dyrektor Produkcji

Maja Fuz-Potrzuska

Dyrektor Marketingu

Andrzej Ciupak

Dyrektor Handlowy

Kinga Kosecka

Doradca Techniczny

Aleksandra Kostrzewa

Dyrektor ds. Controllingu

Jarosław Szafrański

Kierownik trawialni

Piotr Majewski

Kierownik trawialni
kadra-m-piwowarski

Michał Piwowarski

Menedżer ds kluczowych klientów

Agnieszka Skoruppa

Specjalista ds. Środowiska i Bezpieczeństwa

Aneta Obtułowicz-Kurczek

Dyrektor Jakości

Emilia Mazurek

Doradca Techniczny

Patrycja Kalinowska

Office Manager

Anna Piwowarska

Specjalista ds. obsługi klienta

Elżbieta Dudek

Specjalista ds. jakości i środowiska
chimimeca-kadra-m-kos

Martyna Kos

Specjalista ds. obsługi klienta

Jakie produkty znajdziesz w naszym sklepie?

Preparaty trawiące i pasywujące
Pasty trawiące
Preparaty natryskowe
Neutralizatory
Kąpiele trawiące i koncentraty kąpieli trawiącej

Ekologia i bezpieczeństwo przede wszystkim

Kiedy zaczynasz współpracę z Trawialnia.eu, nie musisz martwić się o bezpieczeństwo Twoich pracowników oraz ekologię. Nasi specjaliści zajmą się bezpiecznym czyszczeniem, a potem utylizacją pozostałości po usłudze.

Jako jedyni na rynku posiadamy certyfikat ISO 14001:2015. Wszystkie produkty, na których pracujemy są bezpieczne i neutralne dla środowiska.

Bezpieczeństwo to nasz standard

Kiedy do Twojego zakładu wchodzi ekipa Trawialnia.eu, od razu zauważysz pełen profesjonalizm. Wszyscy pracownicy są zabezpieczeni w odzież ochronną oraz stosują najwyższe standardy BHP, gwarantowane certyfikatem ISO 45001:2018.

Nasza misja

Szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości w zakresie trawienia i pasywacji metali
Dostarczanie najwyższej jakości usług i produktów z wyjątkowym poziomem obsługi klienta w zgodzie ze środowiskiem naturalnym
Dążenie do długoletnich partnerskich relacji biznesowych
Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań

Działamy według ściśle określonych wartości

Praca zespołowa

Wierzymy, że współpraca i zaufanie w zespole daje najlepsze rezultaty.

Rozwój

Jesteśmy otwarci na nowe projekty, stale pogłębiamy naszą wiedzę i podnosimy kwalifikacje.

Odpowiedzialność

Jesteśmy w pełni zaufaną i odpowiedzialną firmą w zakresie zarządzania i ochrony środowiska.

Uśmiech

Pozytywne relacje międzyludzkie inspirują nas do działania.

Rzetelność, uczciwość, szacunek

Każdy jest ważny, jesteśmy dumni, że możemy wspierać naszych klientów w dążeniu do sukcesu.

Świadomość

Jesteśmy organizacją, którą charakteryzuje świadomość w dążeniu do celów, spójność pomiędzy tym co myślimy, mówimy i robimy.

Profesjonalne działanie

Dobór środków i usług do indywidualnych potrzeb.

Partnerstwo w biznesie

Pracujemy z Wami i dla Was, jasno precyzujemy warunki współpracy.

Klienci

Chcemy zaspakajać potrzeby naszych klientów w zakresie czyszczenia metali według najlepszej znanej nam wiedzy.

Środowisko

Troszczymy się o środowisko naturalne poprzez świadome działania.

Nasz zakład został zakwalifikowany do ZZR ze względu na spełnienie kryterium dla substancji stanowiących zagrożenie dla środowiska. Progi ilościowe dla pozostałych dwóch kryteriów (zagrożenie dla zdrowia ludzi i zagrożenia fizyczne) nie zostały przekroczone.
W przypadku wystąpienia poważnej awarii jesteśmy zobowiązani do niezwłocznego powiadomienia o tym fakcie Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska oraz Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

Informacja publiczna opracowana zgodnie z art. 261a ustawy Prawo Ochrony Środowiska dla zakładu o zwiększonym ryzyku powstania poważnej awarii przemysłowej.

Pliki do pobrania

Informacje dotyczące sposobu ostrzegania i postępowania w przypadku wystąpienia awarii przemysłowej dla Trawialnia.eu - zakładu zwiększonego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej.pdf (0.2 MB)
Karta charakterystyki - Kwas azotowy 55%.pdf (0.25 MB)
Karta charakterystyki - Kwas fluorowodorowy 70%.pdf (0.13 MB)

1. Oznaczenie prowadzącego zakład

TRAWIALNIA.EU SP. Z O.O.
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Zagórska 167A,
tel. +48 32 450 86 22
e-mail: biuro@trawialnia.eu
strona www.trawialnia.eu

Kierujący zakładem:
Joanna Idzikowska – Dyrektor Zarządzający

Do reprezentowania zakładu zgodnie z KRS upoważnieni są:
Joanna Idzikowska – Dyrektor Zarządzający
Krystian Idzikowski – Dyrektor Techniczny

2. Zgłoszenie zakładu

Zakład Trawialnia.eu Sp. z o.o. jest zakładem o zwiększonym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej (ZZR) zgodnie z klasyfikacją dokonaną na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 29 stycznia 2016r. w sprawie rodzajów i ilości znajdujących się w zakładzie substancji niebezpiecznych, decydujących o zaliczeniu zakładu do zakładu o zwiększonym lub dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej (Dz.U. z 2016r., poz. 138). Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami ustawy Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2020r., poz. 1219), dokonano zgłoszenia zakładu Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach oraz Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska w Katowicach Delegatura w Częstochowie.

Zgodnie z wymaganiami prawnymi wszystkie obowiązki spoczywające na prowadzącym zakład zostały zrealizowane. Obowiązująca, dokumentacja wymagana przez ustawę Prawo ochrony środowiska została przekazana Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach oraz Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska w Katowicach Delegatura w Częstochowie. Stanowi to potwierdzenie dopełnienia wszystkich obowiązków spoczywających na prowadzącym zakład.

3. Opis działania zakładu

Trawialnia.eu Sp. z o.o. prowadzi działalność usługową w zakresie powierzchniowej obróbki metali (proces oczyszczania elementów stalowych metodą trawienia polega na odtłuszczaniu elementów stalowych, trawieniu chemicznym poprzez kąpiel trawiącą i pasywację oraz płukanie wodą destylowaną). Procesy są prowadzone w instalacji do powierzchniowej obróbki metali lub materiałów z tworzyw sztucznych z wykorzystaniem procesów elektrolitycznych lub chemicznych.

4. Charakterystyka składowanych substancji niebezpiecznych decydujących o zaliczeniu zakładu do zakładu o zwiększonym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej

W zakładzie Trawialnia.eu Sp. z o.o. są stosowane niebezpieczne substancje i mieszaniny chemiczne stwarzające zagrożenie dla zdrowia oraz zagrożenia dla środowiska. Na terenie zakładu są również stosowane inne niebezpieczne substancje chemiczne, stanowiące mniejsze zagrożenie. Zagrożenia stwarzane przez stosowane substancje: powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu; działa toksycznie w kontakcie ze skórą; działa toksycznie po połknięciu lub w następstwie wdychania; działa szkodliwie po połknięciu; działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.

Karty charakterystyk substancji decydujących o zaliczeniu zakładu do zakładu o zwiększonym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej:

Karta charakterystyki - Kwas azotowy 55%.pdf (0.25 MB)
Karta charakterystyki - Kwas fluorowodorowy 70%.pdf (0.13 MB)

5. Informacje dotyczące sposobów ostrzegania i postępowania ludności w przypadku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej uzgodnione z właściwymi organami ochrony przeciwpożarowej

W przypadku wystąpienia poważnej awarii TRAWIALNIA.EU SP. Z O.O., jest zobowiązana do niezwłocznego powiadomienia o tym fakcie Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska oraz Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach. Ewentualne działania dotyczące ostrzegania i postępowania społeczeństwa w przypadku wystąpienia awarii przemysłowej realizowane będą w uzgodnieniu z kierującym akcją ratowniczą z ramienia Państwowej Straży Pożarnej. Informacje dotyczące sposobu ostrzegania i postępowania w przypadku wystąpienia awarii przemysłowej dla Chimimeca Polska Sp. z o.o. - zakład zwiększonego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej.

Wszystko zaczyna się od pierwszego kontaktu

Pierwszym krokiem do czystej i bezpiecznej linii produkcyjnej, większych marż i wysokiej jakości produktów – jest kontakt.
Skontaktuj się
Copyright © 2023 Trawialnia.eu.

Wszelkie prawa zastrzeżone