trawialnia-eu-logotyp
Usługi

Derouging

Wyjazdowa
Zależy Ci na jakości i czystości produktu końcowego? Chcesz pozbyć się rdzawych zanieczyszczeń ze ścian zbiorników i rur? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Derouging pozwoli Ci utrzymać czystość we wszystkich systemach ze stali nierdzewnej (zbiorniki, rurociągi).

Regularne korzystanie z naszych usług jest gwarancją czystości produktu

Z naszego doświadczenia wynika, że derougingu urządzeń i aparatury należy dokonać średnio co 6-12 miesięcy aby zapobiec powstawaniu warstwy zanieczyszczeń, których nie można usunąć korzystając z fabrycznych systemów mycia.

Możesz nam powierzyć to zadanie. Zaopiekujemy się techniczną obsługą urządzeń produkcyjnych, przyjeżdżając zawsze na czas, by zapobiegać wszelkim zanieczyszczeniom.

Oszczędzasz czas, a także pieniądze, ponieważ wykonamy zadanie kompleksowo

Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, które udoskonalamy od 20 lat. Rouging może być bardzo uciążliwy w każdym procesie produkcyjnym. Warto zatem dbać o swoje urządzenia i czyścić je, aby nie zaburzyć pracy całego zakładu, poprzez niedziałającą linię, zbiornik czy urządzenie.

Proces derougingu to kilkuetapowe działanie i polega na zastosowaniu różnych substancji podczas czyszczenia, a także późniejszego płukania.
Skontaktuj się

Możesz uniknąć konieczności utylizacji całej serii produktu

Dajemy gwarancję naszej skuteczności, którą potwierdzamy dodatkowymi badaniami.

Etap 1

Polega na usunięciu i oczyszczeniu wszelkich osadów i zabrudzeń

Etap 2

To neutralizacja i dokładne płukanie po fazie czyszczenia

Etap 3

To pasywacja końcowa z użyciem specjalnego środka

Etap 4

Płukanie z fazy pasywacji i pomiary fizykochemiczne na powierzchni

Etap 5

Zebranie wszystkich odpadów do utylizacji

Korzystając z rozwiązań Trawialnia.eu możesz być pewien, że dopełniamy wszystkich procedur.

Działamy w 100% bezpiecznie dla zdrowia Klientów, pracowników, a także dla środowiska.

Oferujemy nie tylko skuteczne czyszczenie i konserwację instalacji ze stali nierdzewnej, ale też oddajemy do utylizacji ciecze powstałe w procesie oczyszczania.

Ponadto utrzymujemy wysokie standardy świadczonych usług, a co za tym idzie, możesz być pewny, że instalacja została dobrze oczyszczona.

Derouging ma na celu przywrócenie powierzchni stali nierdzewnej do pierwotnego stanu, co poprawia nie tylko estetykę, ale również jej trwałość i wytrzymałość. Jest to ważny proces w wielu branżach, takich jak przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, spożywczy czy przemysł chemiczny.

Jeśli i Ty chciałbyś usunąć rouging to skontaktuj się z nami! Dojeżdżamy do naszych Klientów i podejmujemy się nawet najcięższych zleceń. Zaufaj specjalistom – zaufaj Trawialnia.eu!

Rouging stali nierdzewnej jest problemem wielu systemów w fabrykach między innymi farmaceutycznych, czy kosmetycznych. Zanieczyszczenie może prowadzić do znacznych strat oraz zanieczyszczenia produktów.
Po ok. 6 - 12 miesięcy pracy systemów ze stali nierdzewnej na wewnętrznych powierzchniach rurociągów i zbiorników można zauważyć często czerwonawo-brązowe, rdzawe zanieczyszczenia powierzchniowe, które nie są do usunięcia. Niestety nawet regularnie używanie fabrycznych systemów CIP (Clear in Place) nie pomoże zwalczyć problemu.

Zazwyczaj nie ma jednej przyczyny powstawania tego zjawiska. Główne należą do produktów używanych do uzdatniania wody, zawartość zanieczyszczeń przepływającego medium (np. zabrudzenia w transporcie surowców do fabryki, podczas załadunku), zawartość chlorków i pH produktu, jak i wykończenie powierzchni rurociągów i zbiorników.

Najczęstsze problemy wynikające z rougingu:

  • produkty mogą zostać skażona przez cząstki tlenków metali;
  • problemy związane z produktem końcowym – odbarwienia czy zmiana koloru produktu;
  • możliwość wystąpienia mikrokorozji na powierzchni stali nierdzewnej;
  • występuje zmiana chropowatości i powstaje biofilm, co prowadzi do niebezpiecznego zanieczyszczenia bakteryjnego.

Specjalizująca się w technikach powierzchniowych TRAWIALNIA.EU opracowała procedury czyszczenia rougingu w systemach produkcji wody ultraczystej, rurociągach, zbiornikach i urządzeniach procesowych.

To już najwyższy czas!
Skontkatuj się z nami

Wspólnie zadbamy o Twój zakład i bezpieczeństwo produkcji.
Skontaktuj się
O firmieStrefa wiedzyKariera
Copyright © 2023 Chimimeca Polska Sp z o.o